.


Čas výcvikových speciálů vždy podřizujeme vhodnému počasí.

Proto v případě předpovědi dešťů nebo extrémního tepla apod. speciály nevyhlašuji. Pro psy by to bylo velmi fyzicky náročné a nedokázali by se dostatečně soustředit. V tréninku je třeba prostředí ulehčit.

Vždy je možnost si rezervovat individuální výcvikovou hodinu. 


Videa u témat jsou pouze pro upoutání. Neslouží jako výcvikový materiál. Zkušenosti přijďte získat osobně.


KLIKRTRÉNINK

Pomocí této moderní a velmi příjemné metody lze psa naučit prakticky cokoliv. Je to forma komunikace. A nebojte se, poradíte si i bez krabičky, které se říká "klikr". Ale s ní je to lepší :-D. 

Velmi vtipně a snadno vysvětlená metoda POZITIVNÍ POSILOVÁNÍ = KLIKRTRÉNINK

Pro vás, kdo si poradíte s angličtinou, doporučuji sledovat světově známou cvičitelku  Emily Larlham.

PŘIVOLÁNÍ

Prakticky nejdůležitější je, aby pes přiběhl na přivolání. Zní to jednoduše, ale cesta k dobrému výsledku je často velmi těžká. 

NETAHÁNÍ

Každý si chceme s pejskem užít krásnou procházku na vodítku tak, aby nám parťák cestou nevykloubil rameno a nezmordoval záda svým taháním :-D.

VYHLEDÁVÁNÍ

Jakou zábavu a hru si užít se psem a celou rodinou, přáteli apod.? Klidně třeba vyhledávání. Je to pro psa aktivita, která rozvíjí jeho inteligenci, posiluje sebevědomí a způsobuje radost všem kolem. Pracuje se s pejskem na šňůře, takže je to vhodné i pro psy, kteří z nějakého důvodu nelze pouštět na volno. Velmi vhodné k přesměrování loveckého pudu.

PACHOVÉ PRÁCE

Krom velmi oblíbeného "vyhledávání" lze učit spoustu dalších aktivit, které provádí pes čumákem. Základem je například "pachový čtverec", který se dá dále rozvíjet do klasické stopy nebo se dá použít jako základ i pro vyhledávání.

JAK UVYKNOUT...

Ke správnému soužití patří spousta nástrojů a pomůcek a aktivit, na které je třeba pejska správně a pozitivně uvyknout. Jak tedy psa uvyknout na pobyt v kleci (na omezenou dobu a pro jeho bezpečí a pohodlí)? ..na nošení náhubku... na stříhání drápků apod.??

ODMĚNA-TREST

Co je pro naše pejsky odměnou nebo trestem je překvapivá věda. Často se v tomto směru mýlíme a potom není divu, že pes nechápe, co po něm chceme, nespolupracuje apod. Takže pojďme nejdříve dobře zjistit, jak na naše chlupáče, než se pustíme do výcviku. 

Nemluvte na psa

ABY BYL HODNÝ,

ale 

KDYŽ JE HODNÝ.

Co odměníte, 

to pes zopakuje.

.

.

.

.

.