porozumění psí agresi

21.09.2013 10:00

Porozumění psí agresi

 
Psí agrese je hlavní problém majitelů. V tomto článku se dozvíte příčiny psí agrese takže můžete tento problém překonat. Psí agrese nejčastěji vyplývá z frustrace psa a z dominance. Frustrace pochází z nedostatku pohybu a dominance pochází z nedostatku klidu a asertivního vedení. 

 
 


Zajímáte se o psí psychologii? Chcete se podělit o své zážitky, zkušenosti, názory? Chcete se na něco zeptat? Chcete se dozvědět co nejvíce o psychologii psů? Potom se přidejte k nám do skupiny!:) ZDE

Plemeno a agrese

Jednám se spousty psů v červené zóně a často slýchám lidí nesprávně obviňovat plemeno. Jakékoliv plemeno může působit potíže. Rozdíl mezi agresivní čivavou a agresivním pitbulem je, že větší plemena můžou způsobit poměrně větší škody.

Je důležité si uvědomit sílu silného plemene jako je Pitbul, Cane Corso nebo Mastif. Tito psy jsou opravdu silní a když jsou nevyrovnaní mohou způsobit vážná zranění. Pamatujte, tito psi nesní o tom být ve zprávách až vyrostou. Špatné chování psa a problémy psa nejsou předem promyšlené. Špatné věci se stávají když silná plemena ( nebo kříženci silných plemen) žijí s lidmi kteří mají rádi plemeno ale nechápou a nenaplňují potřeby psa. Mnoho lidí upřednostňuje vzhled nebo popularitu psa před tím, jestli jejich pes vyhovuje jejich životnímu stylu. To je recept na katastrofu.

Chcete-li mít psa pod kontrolou musíte se stát vůdcem smečky a stanovit hranice, pravidla a omezení. Musíte naplnit potřeby psa tak, jako by je plnila příroda. Pokud uvažujete o pořízení si silného plemena ujistěte se, že jste ochotní a schopní převzít odpovědnost.

Strach a agresivní pes

Pro mnoho bázlivých a agresivních psů je kořenem nedostatek pohybu. Pohyb psovi pomáhá spalovat přebytečnou energii a pomáhá udržovat zdravý stav mysli psa.

Agrese na psy

Když je váš pes agresivní vůči psům musíte být vůdce smečky. Zvířata si vybírají vůdce smečky protože instinktivně vědí kdo je silný a kdo je může nejlépe vést. Zvířecí vůdce smečky se stará o smečku, ne o sebe. Jeho přirozený instinkt je být ochranou a směrem pro celou smečku. Je to nesobecká a instinktivní role. A na oplátku smečka důvěřuje svému vůdci. Musíte si získat důvěru, loajalitu a respekt vašeho psa ještě před tím než na vás váš pes bude vzhlížet jako na svého vůdce a to díky tomu že mu stanovíte pravidla, hranice a omezení. Jakmile vás váš pes uvidí jako vůdce smečky přestane být agresivní vůči psům, přestane bojovat o nadvládu protože vy budete jeho klidný a asertivní vůdce smečky.

Psi v červené zóně

Je důležité pochopit, že většinou jsou psi v červené zóně frustrovaní psi. Chcete-li kontrolovat silné plemeno musíte zvládnout pozici vůdce smečky. Pitbul, doga, Cane Corso, Rotvajler nebo jakýkoliv větší pes se může rychle transformovat na frustrovaného dominantního psa. Musíte převzít kontrolu nad situaci a nad chováním psa ještě před tím než to eskaluje. Pokud jednám se psy v červené zóně začínám pracovat s majiteli, vysvětlím jim jak se mají stát vůdcem a že mají porozumět zvířeti v jejich psu. To je zásadní část rehabilitace psa a můžete tak překonat problémy: Změnění VAŠEHO chování. Pokud se vrátíte do starých kolejí, váš pes taky.


Přeloženo z Cesarsway, autor: Cesar Millan.


 

 

 
kontakt: Marcela Wichlasová, mob: +420 604 701 313, tel: +420 412 553 168, e-mail: pejskowe@seznam.cz, IČ: 61560502

 

 

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.