jak zastavit skákání psa na hosty

21.09.2013 09:41

... i s tímto článkem se mohu cca z 80% ztotožnit. zdroj: https://cesarsbooks.blogspot.cz/

Jak zastavit skákaní psa na hosty

 
Jak poznáte že je váš pes vůdce smečky? Je to jednoduché: Jestliže na vás pes skáče když přijdete domů, to on je vůdce smečky. Pokud skáče na hosty, ujišťuje se, že tito nově příchozí také ví že to on je má na starosti. Co můžete udělat pro to abyste toto chování zastavili?

 

Dokažte že jste vůdce smečky.

Pokud pes nemá jasného vůdce, snaží se zaplnit tuto prázdnou roli což obvykle vede ke katastrofálním následkům ( pro majitele a psa !). Vůdce smečky vede tím, že vysílá klidnou a asertivní energii. 
 

Nemazlete se se svým psem když vcházíte do dveří.

Tento druh pozornosti je skvělý pro lidi ale ne pro psy. Pamatujte že pes je zvíře a nejlepší věc kterou můžete udělat je zacházet se psem jako se psem a komunikovat způsobem, kterým vám bude rozumět.
 

Korigujte skákání.

Psí máma, první vůdce smečky nikdy netoleruje nevhodné aktivity. Pokud vidí něco co se jí nelíbí, klidným a asertivním pohybem vytlačí štěně z cesty. Štěně se naučí rozpoznat důležitou hranici a její pevné a jednoznačné vedení udává štěně do submisivního postavení ve smečce.
 

Když vaši hosté dorazí, posaďte svého psa a nechte ho trpělivě čekat.

Váš pes bude poslouchat vaše povely jestliže vás respektuje jako vůdce smečky. Pamatujte že vůdce smečky nevyjednává pro to, aby dostal to co chce.

 

Nemůžete být vůdcem jen na nějakou dobu.

Vůdcovství je věčné: Nedůslednost u psa vyvolá zmatek, úzkost a hyperaktivní chování. Zvířecí vůdce smečky nikdy nezaváhá o svém postavení, ani vy byste neměli.
 
Přeloženo z Cesarsway, autor: Cesar Millan.
 

 

 
kontakt: Marcela Wichlasová, mob: +420 604 701 313, tel: +420 412 553 168, e-mail: pejskowe@seznam.cz, IČ: 61560502

 

 

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.