6 tipů jak na procházku

21.09.2013 10:04

6 TIPŮ JAK NA PROCHÁZKU

 

Vůdce smečky
Přidejte se k nám na Facebooku TADY
 
 

Často jdu pěšky asi s deseti psy najednou, někdy i bez vodítka pokud jsme v bezpečné zóně. Lidé jsou překvapeni ale je to jednoduché: Psi mě berou jako vůdce smečky.To je důvod proč jdou za mnou.


  • Záležitost Pozice. Kdo chodí před svým psem může být viděn jako vůdce smečky. Naopak pokud pes ovládá na procházce vás, onje vůdce smečky. Vy by jste měli vyjít první ze dveří. Váš pes by během procházky měl být vedle vás nebo za vámi.
 
  • Použijte krátké vodítko. To vám umožní mít nad psem větší kontrolu. Připnutí vodítka až na vrch krku vám pomůže lépe komunikovat, vést a mít nad psem větší kontrolu. Potřebujete-li další pomoc zvažte obojek, kterým psa můžete lépe kontrolovat.(speciální dvojitý obojek, který je až u krku za ušima).
Speciální obojek
 


  • Produkce času. Psi stejně jako lidé jsou denní, takže procházky po ránu jsou ideální. Doporučuji zrušit 30 minutové procházky a místo nich začít hodinové. Specifické potřeby každého psa se liší. Poraďte se s veterinářem a dávejte pozor na chování svého psa, zda jsou jeho potřeby splněny.

  • Určete čas zkoumání. Poté, co váš pes udržuje správný stav mysli ho odměňte tím, že mu ulevíte a necháte ho čichat kolem. Pak budete muset rozhodnout kdy je čas odměny u konce.Odměna by měla být vždy kratší než procházka.

 

  • Pes na vás musí vždy čekat. Když přijdete domu, nepřestávejte vést. Nechte svého psa trpělivě čekat, než vy odložíte vodítko a sundáte si boty.

  • Podělte se s potravinami a vodou. Tím, že dáte psu jídlo až po procházce máte možnost na svém psu "pracovat".          
 
 

 

 
kontakt: Marcela Wichlasová, mob: +420 604 701 313, tel: +420 412 553 168, e-mail: pejskowe@seznam.cz, IČ: 61560502

 

 

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.